GREENART CREATIVE

Çekmeköy Uluslar Arası Kısa Film Yarışması

2015 yılında bir hayalimiz vardı. Uluslararası ölçekte bir kısa film yarışması yapmak. Zor bir sürece gireceğimizin farkındaydık. Üstelik benzerleri arasında öne çıkacak bir proje hayata geçirmemiz gerektiğini de biliyorduk ve başladık çalışmaya. Çok şükür birincisini ‘’Merhamet ve adalet’’ teması ile gerçekleştirdik.

Bu serüvenin ilk bölümünü. Üstelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde.


Uluslar Arası Bilim Olimpiyatları

Bilim ve teknoloji, geleceğimizi inşa edecek unsurlardır. Hedeflerimiz arasında her zaman gençleri bilimsel çalışmalara yönlendirmek de vardır. Bu doğrultuda Çekmeköy Belediyesi ile hayata geçirdiğimiz bilim olimpiyatlarımızın bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdik. Önceki yıllarda Aziz Sancar’ı da konuk ettiğimiz yarışmamıza ülkemizden ve dünyadan bir çok proje katılmış ve kıyasıya yarışmışlar ve ödüllerini almışlardır.


Çekmeköy 2023 Dergisi Sosyal Farkındalık Ödülleri

4 yıldır çıkarmakta olduğumuz dergimiz adına bir yarışma düzenledik. Sosyal farkındalık. Ülkemizde, sosyal anlamda farklılık ortaya koymuş ünlü isimlere ödüllerin verildiği ödül törenimiz ulusal basın tarafından yakından takip edildi.


Çanakkale Platosu.

Çanakkale sadece coğrafi bir bçlge değil aynı zamanda bir ruhtur. Hem de yaşayan bir ruh. Çanakkale destanını sadece kitaplarda ve filmlerde gören gençlere bu hissi canlı olarak yaşatmanın gerekliliğini hissettik ve bunu dev bir platoda canlandırdık. Proje ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz canlandırmalarımız büyük beğeni topladı.


Sinema Akademisi

Diğer bir kreatif projemiz olan Çekmeköy Sinema Akademisi, 7. sanata gönül veren gençlere yol göstermek için hazırlanan dopdolu bir eğitim programıdır. Akademide; oyunculuk, yönetmenlik, senaryo, prodüksiyon ve teknik bölümlerle ilgili dersler verildi. Proje sonunda öğrencilerimiz birer sertifika aldılar. Her yaştan katılımcının olduğu eğitimlerimiz önümüzdeki yıl da devam edecektir.


Sempozyumlar

Kültür ve sanat denince sempozyum düşünülmeden olmaz. Fikir alışverişi, vizyonel bakış ve ülkemizin geleceği ile ilgili toplumu bilinçlendirmenin gerekliliğine inanarak aşardık. Ve Türkiye’nin her yerinde, her konuda ve tüm akademisyenlere ulaşarak sempozyumlar organize edecek kadar güçlü bir ağa sahip olduk zamanla.